26
Kvě

Z kvalifikace k esu a luxusním hodinkám. Angličan Česko miluje

Ještě před měsícem a pár dny Angličan Liam Robinson netušil, že si letos na Kunětické Hoře vůbec zahraje. Poté ale v dramatické kvalifikaci získal jednu z karet a ve čtvrtek trefil na Kuňce parádní eso, za které si domů odveze luxusní hodinky Omega.

Loňský rok byl pro 27letého Robinsona smolným. Měl možnost startovat na dvou turnajích Challenge Tour, ale pokaždé musel odstoupit kvůli zranění. To ho následně vyřadilo ze hry na šest měsíců a kvalifikace Relmostu pro něho vlastně byly návratem ke golfu.

„To první kolo, ve kterém se hrálo o karty na Kunětickou Horu, bylo mým teprve třetím soutěžním kolem od návratu,“ přiznává sympatický Angličan, který si start na Kuňce vybojoval až v dramatickém play-off s Rakušanem Manuelem Trappelem.

Nakonec v dubnu uspěl i o den později, takže si letos zahraje také Prague Golf Challenge na Zbraslavi. To už ale dorazí s novými hodinkami Omega Seamaster Aqua Terra Golf v hodnotě přes 135 tisíc korun.

Ty do turnaje na Kunětické Hoře věnovalo Klenotnictví Dušák a na prodejnu už se nevrátí. Za hole-in-one na osmičce si je domů odveze Robinson: „Je to mé čtvrté eso v kariéře, ale první v turnaji. A samozřejmě první s takovou cenou.“

„Rozjezd do kola jsem měl trochu pomalejší, ale eso mě potom nakoplo,“ přiznává Angličan, který zahrál skvěle a se skóre 67 (-5) dělil po úvodní rundě třetí místo. Na nejlepšího ztrácel tři rány.

Jediné jeho zaváhání přišlo hned na devítce, kde pokazil ránu z týčka: „Ještě jsem byl na dalším odpališti rozrušený a bylo z toho bogey. Potom jsem se ale uklidnil a už to bylo zase dobré.“

A jak svou zatím možná životní ránu viděl? „Byla to pro mě perfektní vzdálenost, byla podobná jako ve cvičném kole. Vzal jsem tak správnou hůl do ruky a ráně jsem věřil. Bylo to lehké draw přímo na jamku,“ popisuje ránu, která mu zajistila nové hodinky.

„Na začátku jsme nevěděli, že míček skončil v jamce, ale byl tam,“ dodává s úsměvem a ukazuje nám svou novou hračku, uloženou ještě v krásné dřevěné krabičce. V té nezůstane: „Hodinky nosím, ale takto luxusní omegy jsem ještě na ruce neměl. Jsem z toho nadšený.“

Díky parádnímu prvnímu kolu přitom nemusí zůstat pouze u hodinek. Pokud bude ve své dobré hře pokračovat, třeba si v neděli odveze z Kuňky domů ještě jednu trofej: „Byl bych v extázi, kdyby se to povedlo. Na další tři kola se opravdu těším.“