1
Čvn

1. kolo: Nejlepšími Čechy na Kácově jsou Kořínek a Tichý, ve hře o cut je jich většina

Povedené první kolo za sebou mají čeští golfisté na jedenáctém ročníku D+D REAL Czech Challenge, která se hraje premiérově na Kácově. Hned čtyři se ve čtvrtek dostali pod par hřiště, rovnoměrně dva profesionálové a dva amatéři, hned deset jich ale má před pátečním druhým kolem reálnou šanci na cut. Nejlépe jsou na tom Aleš Kořínek s amatérem Václavem Tichým, kteří se skóre -2 dělí 35. pozici.

Pro Tichého se jedná už o třetí turnaj ve třetím týdnu po návratu z USA, kde má za sebou povedené jaro na James Madison University. Po Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Dýšině a extralize v Sokolově se tentokrát poměřuje se špičkovými evropskými profesionály a nevede si vůbec špatně.

Bezprostředně po dohrání byl ale lehce mrzutý, své kolo mě totiž rozehrané na ještě lepší výsledek. Po sedmi jamkách byl totiž už čtyři pod, jenže pak mu to tam přestalo padat a navíc se dostavily i nějaké ty chyby.

„Konec mě trochu mrzí, ze své hry jsem měl vydolovat více. Začal jsem fakt dobře, na první devítce mi tam padaly putty. Po sedmičce jsem měl ale trochu mentální krizi. Věděl jsem, že hraji dobře, tak jsem trochu znervózněl. Na osmičce a devítce jsem tak byl třikrát ve vodě, ale naštěstí z toho bylo jenom jedno bogey,“ zrekapituloval svou první polovinu kola.

V té druhé už bohužel žádné další birdie nepřidal a ještě si o rámu pohoršil: „Na druhé devítce jsem se opět rozehrál, ale trochu mi vychladnul putter. Hrál jsem dál pěkný golf, ale už mi to tam nepadalo. Samozřejmě ale spokojený jsem, byl to hezký golf, kromě osmičky a devítky jsem nedělal žádné větší chyby.“

„Jsem spokojený hlavně s tím, jak jsem to celé ustál. Pár let zpátky jsem měl problém s tím, ustát kolo, když jsem začal hodně dobře. Dnes to sice potom nebylo naprosto skvělé, ale pořád jsem hrál solidní golf,“ myslí si Tichý.

Stejně jako on dohrál své kolo za mínus dva Aleš Kořínek. Ten měl také báječný vstup do turnaje, když začínal na desítce a po pěti jamkách byl na mínus dvou. Jenže pak přišla dvě zaváhání v úvodu druhé devítky a Kořínek se vrátil do paru, na kterém byl ještě dvě jamky před koncem. Pak ale využil dva závěrečné pětipary, na kterých na obou zaskóroval, a posunul se do čtvrté desítky průběžného pořadí.

„Mohlo být ještě lépe. Začínal jsem na desítce hezkým birdie, ale hned na další jamce jsem zahrál socket sedmičkou železem a měl jsem velkou kliku, že jsem neskončil v heavy roughu. Naštěstí jsem mířil dostatečně doleva, že jsem se tam vešel,“ smál se už v klubovně bývalý prvoligový fotbalový brankář.

S dalším průběhem kola byl spokojený tak napůl: „Sice pak přišla další dvě biride, ale mohlo to být ještě lepší. Na patnáctce jsem měl dvoumetrák do birdie, na šestnáctce jsem puttoval metr z kopce a další šance jsem měl na sedmnáctce a osmnáctce. Nic jsem ale nedal a přišla dvě bogey v úvod druhé devítky. Jinak jsem ale hrál hezky, párkrát jsem měl sice smůlu, ale jinde mi to zase hřiště vrátilo.“

„Po delší době mohu říci, že jsem hrál fajn celé kolo, hřiště je super. Na prvním týčku jsem po dlouhé době cítil trochu nervozitu, protože za sebou mám tři turnaje, na kterých jsem se často rychle odstřelil třemi čtyřmi jamkami. Dnes sice přišel na dvojce ten socket, ale pak už to bylo dobré,“ dodal Kořínek.

Už dopoledne hráli další favorizovaní čeští golfisté. Pod par se dostali Ondřej Lieser a amatér Matěj Bača (oba T51), alespoň v paru došli Michal Pospíšil a Filip Mrůzek (oba T74). Jejich ohlasy po prvním kole si můžete přečíst zde.

Ze hry o páteční cut pak není ani čtveřice Čechů na prozatím děleném 93. místě, Jan Cafourek, Jakub Bareš, Jan Hejna a amatér Maxmilian Jelínek jsou shodně jednu nad. Deset ze třinácti domácích hráčů si tak v pátek zahraje o to, postoupit do víkendových kol.

Nejlépe rozehrané to zatím na Kácově mají Jihoafričan Casey Jarvis a německý amatér Wolfgang Glawe, kteří dělí průběžné první místo se skóre -6. Mladý Němec na něho dosáhl i díky ráně dne, kterou předvedl na tříparové patnáctce, kde trefil parádní hole-in-one.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.