23
Kvě

1. kolo: Vydařený start na Kaskádě. Mrůzek a Gál za -1. Matuš a Suchan v paru

Ve větrném a chladném počasí rozjeli čeští hráči velmi nadějně turnaj D+D REAL Czech Challenge na brněnské Kaskádě. Před druhým kolem jsou nad hranicí cutu hned čtyři a další zaostává o jednu ránu. Nejlépe se vedlo odpoledne Filipu Mrůzkovi a Petru Gálovi, kteří zahráli 70 ran a se skóre -1 dělí 23. místo.

Před dvěma týdny na Zbraslavi prošel cutem pouze Stanistav Matuš. Tentokrát je velká šance na početnější české zastoupení ve víkendových kolech. Kromě Mrůzka s Gálem rozehráli druhý turnaj Challenge Tour na českém území v této sezóně nadějně také opět Matuš a Daniel Suchan, kteří jsou po první rundě v paru na děleném 45. místě.

Mrůzek začal berdíkem hned na jedničce, ale vzápětí zahrál dabláče. Naštěstí to byl v prvním kole ojedinělý ústřel. Do desáté jamky stihl hráč pořádajícího Relmostu tři birdie a se skóre -2 nakukoval do TOP 10. I když na 13 přišlo ještě jediné bogey dne, Mrůzek nespokojený nebyl.

„Podmínky dnes byly těžké, hodně foukalo a piny byly vzadu v boulích, takže jsem si říkal, že kolo kolem paru bude super začátek. To se splnilo, takže velká spokojenost,“ hodnotil úvodní osmnáctku, kterou si nepokazil ani na těžkých jamkách závěrečných druhé devítky.

„V závěru jsem si říkal, že bude dobré dojít v paru. Patnáctka po větru se sice dá a lze zahrát vždy birdie, když hrajete skvělé rány, ale 17 a 18 byly proti větru. Já však šel fairway green a pokaždé to byl easy par,“ těšilo Mrůzka, kterému kedil výjimečně táta a trenér Petr Mrůzek.

„To aby viděl, kde jsou nějaké rezervy, abych mu to pouze neříkal po telefonu a viděl to sám. Samozřejmě, dnes hra byla silná, v tom jsme se utvrdili. Teď v tom musím pokračovat,“ pravil Mrůzek junior.

Gál prožil na svém domácím hřišti divokou první devítku se čtyřmi birdie a třemi bogey. Na druhé devítce se jeho zápis v leaderboardu už tolik nebarvil, když zahrál jen jedno bogey a birdie. V mínusovém skóre se pak udržel těžkým puttem na osmnáctce, kterým zachránil par.

„Jsem s tím spokojený, stěžovat si nemůžu, je to červené číslo. S tím větrem to bylo dnes docela náročné,“ začal Gál své hodnocení. „Bohužel mi na první devítce zůstalo pár puttů krátkých, ale z toho se nemůžu hroutit,“ pokračoval.

„Druhá devítka už byla klidnější, i když jsem přestal trefovat fairwaye. Z roughu se mi dařilo přihrávat si akorát na dlouhé putty, ale naštěstí se mi dařilo dávat dvojputty a zachraňovat pary,“ těšilo Gála, který ač na domácím hřišti, vyrovnával se s jeho mnohem těžším nastavením, než na které je nejen on, ale vlastně všichni Češi, zvyklý.

Jen o ránu hůře než Mrůzek s Gálem dohráli v dopoledních flightech Matuš a Suchan. Výkonem za plus jedna se pak blýskl David Benák. Nejlepší amatér po prvním kole se nachází na děleném 65 místě.

Při svém prvním startu mezi profesionály si pak velmi dobře vedl teprve patnáctiletý amatér Filip Jakubčík, který je se skóre +2 (73 ran) dělený 89. Stejně je na tom například i vítěz posledních dvou turnajů Challenge Tour ze Španělska a ze Zbraslavi Antoine Rozner.

Nejlépe začala na Kaskádě dvojice Ross McGowan a Robin Roussel. Angličan s Francouzem zahráli první kolo za 66 ran a se skóre -5 stráví noc na čele leaderboardu s náskokem jedné rány.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Zdroj: GolfExtra.cz