24
Kvě

2. kolo: PARÁDA! Na Challenge Tour na Kaskádě dali cut čtyři Češi

Hned čtyři čeští golfisté si zahrají na D+D REAL Czech Challenge také o víkendu. Cutem na akci Challenge Tour na Kaskádě prošli Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Petr Gál a Michal Pospíšil. Jedná se o vyrovnání druhého největšího počtu Čechů v cutu na Challenge Tour v historii.

Více českých golfistů si o víkendu zahrálo na Challenge Tour pouze loni na stejném turnaji, tehdy se však hrálo ještě na Kunětické Hoře, kde při premiéře v roce 2012 prošli cutem čtyři hráči.

A právě tento zápis Mrůzek. Matuš, Gál a Pospíšil v pátek vyrovnali.

Nejvíce nahnuté to měl Pospíšil (na hlavním snímku), který v druhém kole musel zachraňovat nepovedenou úvodní rundu za plus tři. Zvládl to jen tak tak (68, -3) a cut, jehož hranice se k večeru ustálila na paru, dal přesně na ránu (T55). Vůbec to ale takové nervy být nemusely.

„Mohl jsem být více v klidu, kdybych na devítce (závěrečné jamce, pozn. red.) využil povedený drive, po kterém jsem to měl 187 metrů na střed greenu. Stačilo ho trefit, zahrát dvojputt a bylo by. Jenže to bych druhou ránu železem nesměl vyhodit čtyřicet metrů doprava,“ kroutil hlavou nevěřícně po dohrání Pospíšil.

Kromě toho trefil na dvojce, která pro něho byla desátou jamkou kola, aut a zahrál double bogey. Přesto se dostal tři rány pod par, především díky eaglu na pětiparové patnáctce.

„Můj výsledek ovlivňují rány z týčka. Jak jsou zde vysoké roughy, tak je potřeba trefovat fairwaye častěji než ne, a mě se to moc nedaří. Tím si to dost ztěžuji. Dnes jsem však využil, když už přišly, dobrých drivů, což se mi ve čtvrtek nedařilo. Hlavně na pětiparech jedničky a patnáctky, kde jsem zahrál eagle a birdie, takže se mi podařilo trochu využít své délky,“ hledal Pospíšil pozitiva na své hře.

A bude v tom moci pokračovat i o víkendu, stejně jako třeba Stanislav Matuš, který dal cut na druhém turnaji Challenge Tour v řadě. Před dvěma týdny totiž jako jediný Čech uspěl na Prague Golf Challenge na Zbraslavi.

„Druhé kolo bylo skvělé do greenu a opět nic moc na greenech. Pořád se trápím s tím dostat balon do jamky. Já hraji patnáct šestnáct regulací, ale nejsem schopný to dostat do jamky. Ono skóre mínus jedna vypadá, že jsem se trápil, ale tak to nebylo. Měl jsem našlápnuto na lepší výsledek, ale i tak to beru,“ přiznal Matuš.

Ten si vše ještě trochu znepříjemnil trefenou vodou na závěrečné osmnáctce: „Zahrál jsem skvělý drive proti větru, dostal jsem se až na 140 metrů, ale bohužel mi míček v semiroughu ležel dole, takže jsem věděl, že potřebuji zahrát ránu naplno. Jenže přišel flyer, míček letěl o 25 metrů dál, než jsem potřeboval, trefil cestu a skočil do vody. Naštěstí jsem zachránil bogey a cut tak naštěstí nebudu mít o prsa.“

Vše na poslední chvíli naopak musel v pátek honit Gál, který ještě dvě jamky před koncem ztrácel na cut ránu. Pak ale zahrál dvě birdie, když na devítce dokonce útočil na eagle, a bylo hotovo. Stejně jako Matuš je po dvou kolech na skóre -1 a děleném 37. místě.

„Naštěstí se mi to na poslední chvíli povedlo. Je to krásný pocit, jsem nadšený. Je to doma, co víc už může být? Snad přijdou lidi. Domácí hráč o víkendu, tak by jich tu mělo být hodně,“ přeje si Gál, kterého ale málem ze hry vyřadila jeho lehce pomalejší hra.

Na posledních třech jamkách byl totiž na stopkách a dvakrát stačilo, aby svou přípravu na ránu prodloužil o jedinou sekundu a dostal by trestnou ránu: „Jak jsem se moc moc snažil, tak mě rozhodčí dvakrát počítali. Naštěstí jsem to v obou případech tak tak stihl o vteřinu.“

V nejlepší výchozí pozici do víkendu jde z českých hráčů Mrůzek, který zahrál obě kola za 70 ran (-1) a s celkovým skóre -2 je na dělené 28. příčce.

„Myslím si, že moje hra byla dobrá, solidní. Prostě všechno v pohodě. Teď půjdeme o víkendu do plných. Neriskovat, ale dát tomu maximum. Když bude šance, tak jít po birdie a snažit se to skóre po částech ukrajovat,“ přeje si Mrůzek.

Skvělým kolem se v pátek blýsknul amatér Matyáš Zapletal, který zahrál Kaskádu dvě rány pod par. V prvním kole ale poztrácel čtyři rány, a tak za cutem zaostal o dvě. Ve vedení je po 36 odehraných jamkách se skóre -10 Angličan Ross McGowan, který zahrál obě kola shodně za 66 ran.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.