4
Čvn

2. kolo: Na Kuňce dal z Čechů cut jen Brixi, byl vyrovnán rekord hřiště

Z patnácti Čechů ve startovním poli D+D REAL Czech Challenge prošel do víkendových kol pouze Gordan Brixi. A to přesně na ránu, když zahrál v obou kolech za 71 ran a skončil na skóre -2. Jediná rána chyběla Filipu Mrůzkovi, nikdo další pod parem neskončil.

Brixi byl nejlepším Čechem už po prvním kole a tuto pozici si udržel i po kole druhém. Bohužel pro české fanoušky to znamená, že nikdo další si o víkendu turnaj Challenge Tour na Kunětické Hoře nezahraje.

Teprve 18letému českému golfistovi, který přestoupil k profesionálům během poslední zimy, se v pátek povedla první devítka, na které nechyboval v jejím závěru třikrát zaskóroval na jamkách 6, 8 a 9.

Ještě že tak!

Druhá devítka totiž už tak povedená nebyla. Do nejistoty poslaly Brixiho dvě bogey (11, 14) a před odpalem na 16 musel navíc, jako bohužel již tradičně, na svou ránu čekat zhruba 20 minut.

Rozhodit se ale nenechal a zahrál nakonec klíčové birdie. S kolem se totiž rozloučil bogey na závěrečné 18, kde zaváhal u puttu do paru z necelého metru a nechal ho krátký. Naštěstí to nevadilo.

„Ztratil jsem trochu koncentraci,“ přiznal po dohrání, ale naštěstí mu to vadit až tak nemuselo. Jinak byl se svou hrou spokojený: „Bylo to solidní kolo, hrál jsem fajn. Na druhé devítce jsem hrál také dobře, vydržel jsem se koncentrovat, hrál jsem jednu ránu za druhou.“

„Celá dva dny jsem pořadí nevnímal, až na posledním greenu jsem se podíval a věděl jsem, jak jsem na tom,“ řekl ke své strategii neřešit během hry výsledky ostatních hráčů a soustředit se pouze na sebe.

Po čtyřech startech na Challenge Tour coby amatér může být se svou premiérou v roli profíka spokojený: „Je to první turnaj a hned s cutem. Mým hlavním cílem bylo se toho naučit co nejvíce a poznat sám sebe. Jsem spokojený s koncentrací po celá dvě kola, je to pro mě dobrý start.“

Dlouho to vypadalo, že by cutem mohli projít dva čeští hráči. Filip Mrůzek se dlouho držel nad hranicí cutu, ale nakonec spadnul o dvě místa pod ni a po kolech za 72 a 71 ran obsadil se skóre -1 dělené 62. místo.

„Zahrál jsem jedno bogey a dvě birdie, takže zase taková čistá hra. Nehrál jsem úplně nejlépe, ale je to pod par, snad to bude stačit,“ věřil po poledni, když dohrál své kolo v rámci dopoledních flightů.

Nakonec ho v turnaji nezachránila ani neuvěřitelná rána z fairwayového bunkeru na závěrečné osmnáctce, po které ještě mohl puttovat do birdie, ale zahrál jen par. „Několikrát jsem byl v roughu a třikrát v bunkeru, byl z toho třikrát par. Na osmnáctce jsem zahrál snad nejlepší bunker v životě, ze 180 metrů osmičkou pin high, ale pak dva putty.“

Nikdo další z Čechů se hranici cutu nepřiblížil, na dostřel byl ještě Jakub Bareš, který po čtvrtečním kole v paru došel v pátek za plus dva.

Nejlépe jsou na tom v polovině turnaje Španěl Alfredo Garcia-Heredia a Švéd Christofer Blomstrand. Ten se v pátek blýsknul vyrovnáním rekordu hřiště, který drží nově s Brooksem Koepkou. Oba zahráli za 62 ran (-10).

„Abych se přiznal, tak jsem to ani nevěděl. Až po dohrání za mnou přišli kluci s tím, že jsem vyrovnal rekord hřiště. Užívám si to,“ řekl v klubovně Blomstrand a skromně dodal: „Hrál jsem velmi dobře. Trefoval jsem to tam, kam jsem potřeboval, a potápěl putty. Byl to velmi dobrý den.“

Lídři jsou po prvním kole na skóre -12 a mají tři rány náskok na čtveřici hráčů na děleném třetím místě. Turnaj pokračuje v sobotu třetím kolem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.