5
Čvn

3. kolo: Briximu sobota nevyšla, na Kuňce vede Nor Johannessen

Jedinému Čechovi, který na D+D REAL Czech Challenge letos prošel cutem, sobotní 3. kolo nevyšlo. Gordan Brixi si v něm pohoršil o 11 ran a s celkovým skóre -9 mu patří 61. místo. Ve vedení je Nor Kristian Johannessen, který se posunul už na průběžný výsledek -15.

Brixi se v obou úvodních kolech dostal na Kunětické Hoře ránu pod par, v sobotu se mu ale přestalo dařit. Začínal na druhé devítce a už po ní byl osm ran nad parem hřiště, když zahrál jen tři pary.

Přidal k nim čtyři bogey a dva dabláče bez berdíka se musel dlouho obejít i na druhé devítce. Na té přišly nejprve další dvě bogey, než si 18letý Čech připsal své jediné birdie dne na pětiparové sedmičce.

K povedenému závěru se však nenakopl, když na závěrečných dvou jamkách zahrál znovu pokaždé bogey a výsledek 83 ran (+11) byl na světě.

„Začátek nebyl ideální, ale jsem hrdý na to, že jsem bojoval do konce a zůstal pozitivní, jede se dál,“ řekl bezprostředně po dohrání Brixi. „Začátek jsem nehrál moc dobře, a pak bylo těžké to zvrátit. Snažil jsem se, ale nepodařilo se mi získat momentum,“ dodal.

Do finále půjde s čistou hlavou a věří, že mu pomůže i zlepšený výkon v druhé polovině kola. „Pak už jsem hrál lépe, vím, na čem pracovat a snad mi počasí dovolí si zatrénovat,“ přál si s přicházející bouřkou nad hlavou.

Ve vedení turnaje je po 54 odehraných jamkách Nor Kristian Johannessen, který má se skóre -15 ránu náskok na dvojici Julien Brun a Roope Kakko.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.