25
Kvě

3. kolo: Matušovi vyšla sobota skvěle. S Mrůzkem zaútočí na Švýcarsko

Ze čtyř českých hráčů ve třetím kole D+D REAL Czech Challenge na Kaskádě se nejlépe vedlo Stanislavu Matušovi, který zahrál skvělé kolo za 67 ran (-4). Vyneslo ho na dělené 20. místo. Filip Mrůzek došel v paru a je ve čtvrté desítce. Michal Pospíšil s Petrem Gálem v sedmé.

Druhý turnaj Challenge Tour na českém území v řadě pokračoval v sobotu třetím kolem, po němž to má z Čechů nejlépe rozehrané Matuš, který před dvěma týdny jako jediný z domácích hráčů prošel cutem. Nakonec z toho bylo dělené 29. místo, teď míří ještě výš.

Kam až? Po 54 odehraných jamkách uzavírá TOP 20, když na elitní desítku ztrácí dvě rány. A právě umístění do desátého místa by pro Matuše bylo osobním vítězstvím, protože už ví, že se příští týden na svou kategorii nedostane na další turnaj do Švýcarska.

Pokud by však na Kaskádě skončil v TOP 10, tak pojede.

„Je třeba to mít určitě v hlavě. Uvidíme, jestli bude TOP 10 po dnešku vůbec nadosah. Když ano, tak asi jen nějakým nízkým kolem. To bude určitě základ, pokud chci myslet na desítku, protože podle toho, co jsme včera dostali za e-mail, tak se tam (do Švýcarska) sám na svou kategorii určitě nedostanu,“ prozradil.

„Dneska se to však pohnulo konečně správným směrem, padlo mi tam více puttů, takže to bylo dobré. Trochu smůla, když jsem nedal tři metráky do birdie, ale přesto hodnotím kolo pozitivně,“ řekl po třetí rundě, která se hrála ve skórovacích podmínkách, takže Matuše trochu mrzelo, že neskóroval víc, když zahrál „jen“ pět birdie na jedno bogey.

„Bylo ideální počasí, takže skóre tu dnes budou mnohem nižší než poslední dva dny. A zase jsem nevyužil pětipary. Mám je dnes v paru a to tady prostě nestačí, když jsou tu jen tři. A když už jsem blízko birdie, tak nedám putt. Ale jo, čtyři pod dneska beru všema deseti,“ vrátil se na konci věty přeci jen na pozitivní notu.

„Zítra to bude stejný proces jako předchozí tři dny, jen to bude asi chtít sázet trochu víc k tyčím. Nebylo to dnes v tomhle špatné, ale pětimetrák vám tam nespadne pokaždé,“ pravil na závěr.

Mrůzek měl šanci vylepšit si dojem z rozpačitého kola na závěrečné osmnáctce, ale minul metr a půl dlouhý putt do birdie. Šanci na něj si připravil dlouhým a riskantním drivem přes dogleg. Skvělá byla i příhra do greenu kousek za jamku, šance však zůstala nevyužita.

„Ten putt je podle všeho zleva doprava. Hrál jsem na levý střed a uhnul doleva. Hrál bych ho takhle milionkrát, takže je to spíš divné,“ podivoval se Mrůzek nad tím, proč mu poslední putt kola nespadl do jamky.

Takhle zapsal po dvou kolech za mínus jedna třetí rundu v paru, po které půjde s celkovým skóre -2 do posledního kola z děleného 38. místa se ztrátou pěti ran na TOP 10.

„Byl jsem dvě pod po devítce za dva berdíky a sedm parů. Pak jsem dvakrát minul fairway o tři metry a byl jsem rád, že jsem to vůbec dostal ven z roughu. Bogey byla trest. Na jedenáctce jsem útočil na eagle a bylo z toho birdie. Druhá devítka dvě nad, zkrátka jsem tam udělal pár chyb. Nebylo to dobré kolo, ale je to aspoň v paru, takže na tohle hřiště v pohodě,“ hodnotil po sobotě.

K TOP 10 to bude mít o tři rány dál než Matuš, přesto o desítku hodlá v neděli zabojovat a uhrát si následující Swiss Challenge vlastními silami.

„Zítra do toho půjdu naplno. Jednoznačně se do Švýcarska se Standou na naši kategorii nedostaneme, takže mě zajímá TOP 10. Zítra to bude buď a nebo. Teď už není třeba si hlídat nějakou pozici, dvacáté, třicáté, čtyřicáté místo, to už je jedno,“ prohlásil Mrůzek.

„Třeba se to zítra zblázní a bude to šest sedm dolů. A když ne, pořád jsem po třech kolech pod par. Hra je dobrá, jen se to dnes na druhé devítce nechytalo,“ dodal hráč pořádajícího Relmostu.

Už méně se třetí kolo vydařilo Michalu Pospíšilovi, který zahrál 74 ran a s celkovým skóre +3 je na děleném 65. místě. Petr Gál, kterého na domácí Kaskádu přišel podpořit největší špalír fanoušků, zahrál v sobotu osm bogey a tři birdie. Po 76 ranách je se skóre +4 na děleném 68. místě.

Do poslední osmnáctky půjde v neděli z prvního místa Angličan Ross McGowan, který zahrál i třetí kolo za 66 ran (-5) a vede s náskokem dvou ran před Nizozemcem Daanem Huizingem. Ten zapsal v sobotu parádních 63 ran (-8). Třetí je o další dvě rány zpět Portugalec Ricardo Santos.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.