25
Kvě

2. kolo: Velký český golfový den! Na Kuňce dalo cut pět Čechů

Tak tohle ještě český golf nepamatuje! Na sedmém ročníku turnaje D+D REAL Czech Challenge dalo hned pět domácích hráčů cut. O víkendu si pod Kunětickou horou zahrají Filip Mrůzek, Aleš Kořínek, Jan Cafourek, Daniel Suchan a amatér Šimon Zach.

Dosavadním maximem byli čtyři Češi v cutu na prvním ročníku stejného turnaje. V roce 2012 dali na Kuňce cut Ondřej Lieser, Martin Příhoda, Filip Mrůzek a Rudolf Nechanický. Čtyři čeští hráči pak přitom prošli na Czech Challenge cutem dohromady za poslední čtyři roky!

Všechny jako by nakopl svým pátečním sobotním výkonem Filip Mrůzek. Ten v ideálních dopoledních podmínkách ani jednou nezachyboval, zahrál šest birdie a díky výsledku 66 ran se posunul na celkové skóre -5 a průběžnou dělenou 16. příčku.

„Super, pecka. Šest birdie, dvanáct parů. Na to se nedá nic jiného říct. Byl to dneska skvělý golf,“ létaly z Mrůzka po dohrání samé superlativy. „Forma letos je. Už po zimě jsem říkal, že se cítím dobře. Hodně jsem cvičil, trénoval a teď se cítím lépe. I hlava je silnější, v některých situacích vím lépe, jak se zachovat,“ pochvaluje si.

Nejlépe z Čechů to měl po prvním kole rozehrané Jan Cafourek, který ve čtvrtek zahrál za mínus dva. A stejně je na tom také v polovině turnaje (T38), když v pátek doslova a do písmene ubojoval na Kunětické Hoře par.

Před Cafourka se tak v pátek dostal Aleš Kořínek, který byl po čtvrtku v paru. S hřištěm, nebo lépe řečeno se svou vlastní hru, se ale také pořádně pral. Dokázal ji však nakonec ukočírovat, a i přes nepovedený úvod v podobě dabláče na trojce zahrál za mínus tři.

Kořínkovo golfové zmrtvýchvstání nastalo v závěru úvodní devítky, když zahrál eagle na sedmičce a poté dva berdíky na jamkách osm a devět. Na druhé devítce si díky dalším dvěma birdie ještě o ránu polepšil a po druhém kole se skóre -3 dělí 31. pozici.

„Nevím, co se děje, ale na drivu a na středních železech jsem úplně mimo rytmus. Jsem schopný ze sta metrů minout green o dvacet metrů doleva. Dělám si to tak strašně těžké, protože celý život se na driver spoléhám,“přiznal (ne)spokojený Kořínek.

Ten se uklidnil až berdíkem na poslední jamce z necelého metru, na předchozích dvou ale podle vlastních slov prožil dva infarkty:“Na šestnáctce jsem musel hrát třetí ránu z bunkeru. A na sedmnáctce jsem si nechal čtyřmetrák do paru. Ale spadlo to tam!“

Oproti čtvrtku tam v pátek padaly putty také Zachovi, který musel dohánět ztrátu po úvodní rundě za 74 ran. Ještě po úvodní devítce byl v paru, ale na druhé začal skórovat a díky berdíkům na jamkách 2, 3 a 7 se dostal na potřebných mínus jedna. Cut dal na ránu.

„Rozdíl byl hlavně v puttování. Včera mi také přišlo, že jsem zakládal na špičce, tak jsme si na to s kedíkem dneska dávali pozor a bylo to lepší. Hru z týčka, a především do greenu mám možná nejlepší v životě,“ těší Zacha (T52) jeho aktuální forma.

I díky ní se může 22letý amatér radovat ze svého prvního cutu na Challenge Tour v životě: „Tak to konečně vyšlo. Těším se na víkend.“

Jako poslední, protože šel v závěrečném flightu celého dne, prošel cutem Daniel Suchan, pro kterého se jedná také o premiéru v rámci Challenge Tour. Čtvrteční výsledek 71 ran v pátek zopakoval a se skóre -2 mu stejně jako Cafourkovi patří dělená 38. příčka.

Turnaj vůbec nevyšel Stanislavu Matušovi, který tak nedal pátý cut z šesti letošních odehraných turnajů na Challenge Tour. Tentokrát byla málo kola za 73 a 72 ran, tedy za plus jedna.

Slabší formu na úvod sezony přičítá hráč Prague Golf Teamu špatnému zimnímu rozhodnutí: „Změna trenéra byla obrovská chyba. Bohužel, teď toho hodně lituji. Jsem na to všechno hodně naštvaný, ale nedá se nic dělat, musím se vrátit zpět a začít pěkně od začátku. Vrátit se k tomu, co fungovalo, a to snad co nejrychleji.“

Nikdo z dalších celkem 16 českých hráčů na turnaji se už hranici cutu během druhého kola nepřiblížil. Za zmínku ještě stojí výsledky Petra Gála (+3), Ondřeje Liesera (+4) a amatéra Jakuba Bareše (+5).

Ve vedení je v polovině turnaje se skóre -12 Francouz Thomas Linard, který pod Kunětickou horou vyhrál už v roce 2014.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.