26
Kvě

3. kolo: Skvělý Mrůzek pokračuje ve své jízdě, je v TOP 10

Filip Mrůzek pokračuje na D+D REAL Czech Challenge v parádních výkonech. I ve 3. kole se dostal pod sedmdesát a s celkovými skóre -8 dělí před nedělním finále fantastickou 10. příčku. Zbylým čtyřem Čechům, kteří dali cut, se v sobotu na Kunětické Hoře tolik nedařilo.

Mrůzek to má na Kuňce parádně rozehrané. Útočí na své dosavadní maximum na Challenge Tour, kterým je dělené čtrnácté místo z Portugalska z před dvou týdnů. Pokud by navíc skončil v elitní desítce, vybojoval by si účast na turnaji v příštím týdnu ve Švýcarsku.

„Další skóre pod sedmdesát. Pět berdíků, jen dvě bogey, to je prostě super. Jsem moc spokojený a věřím, že zítra můžu zaútočit… Na něco,“ nechce Mrůzek příliš předbíhat, ale je jasné, že cíle má před finále ty nejvyšší. Na vedoucího Korejce Minkyu Kima ztrácí šest ran.

Pouze desítka ho tak nyní nezajímá: „Chci mít vyšší cíl. Vím, co znamená TOP 10, ale… I s Davidem Carterem jsme se na to dívali a na uhrání kategorie na Challenge Tour je potřeba hrát maximálně desítku, ale podle mě je to to poslední, co by vás jako dobrého hráče mělo zajímat.“

„Věřím, že pokud budu pokračovat ve své hře, tak můžu zamířit ještě výš. Uvidíme, jak to dnes nakonec dopadne, jaké bude počasí a jaké budou piny a greeny. Třeba přijde nějaký příjemný bonus,“dodává Mrůzek.

Ten do třetího kola vstoupil berdíky na jedničce a dvojce, pak už ale na úvodní devítce zapisoval pouze pary a bogey na pětce.“Po devítce jsem si říkal, že pokud dojdu tři pod, tak budu stoprocentně spokojený. To se mi podařilo, takže cíl byl splněn,“ usmál se hráč Relmostu po dohrání.

V druhé polovině kola to bylo nejprve trochu nahoru a dolů, když zahrál birdie na 11, bogey na 12 a birdie na 13. Dalšího berdíka pak přidal už potřetí v turnaji na šestnáctce a posunul se na mínus tři pro kolo.

A mohlo být ještě lépe, na poslední jamce ale krátký putt do birdie těsně minul. „Ten putt mě nemrzí. Golf prostě někde dá a někde vezme. Kdyby se člověk v kole pitval, tak ho může mrzet dvacet ran, které kdyby dal, tak by vyhrával turnaje o patnáct,“ zhodnotil situaci už s chladnu hlavou.

Sám Mrůzek pak možná ještě ani nevěří, jak v turnaji po horším prvním kole za 73 ran (+1) pokračuje: „Kdyby mi někdo po prvním kole řekl, že když dohraju kolo třetí, tak budu dělený osmý, tak to vezmu všema deseti. Jsem maximálně spokojený.“

Pod par se z Čechů dostal v sobotu už jen amatér Šimon Zach, a to o ránu. Polepšil si díky tomu se skóre -2 o dvě příčky na dělenou 50. pozici. O ránu a osm pozic lépe je na tom před finále Aleš Kořínek, který došel v paru. A to i přesto, že na čtyřparu páté jamky zahrál sněhuláka, tedy osm.

„Ležel jsem 125 metrů na středu fairwaye a zahrál jsem socket pitching wedgí do heavy roughu, ze kterého jsem se vyhrál až na dvakrát, navíc do bunkeru. Pak na green a trojputt k tomu. Kromě drivu se tam sešlo všechno špatně,“ popsal Kořínek své trápení na pětce.

Jan Cafourek zahrál třetí kolo jednu ránu nad par a s mínus jednou si pohoršil na dělenou 59. příčku. Daniel Suchan poztrácel v sobotu na hřišti rány čtyři a je tak na plus dvou (T67).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.