25
Kvě

Na Kaskádě se děti učily golf od profíků, déšť nevadil

Umí brát, ale i dávat. Nejlepší golfisté světa během turnajů často vracejí to, co jim golf dal, budoucím generacím. Ani akce D+D REAL Czech Challenge nebyla výjimkou a během Dětského golfového dne se golfové naděje budoucnosti setkaly se svými idoly a něco od nich pochytily.

Dětský golfový den, který proběhl díky finanční podpoře Jihomoravského kraje, se na brněnské kaskádě uskutečnil v sobotu 25. května po dohrání 3. kola.

Z profíků, kteří na turnaji druhé evropské ligy startovali, se ho zúčastnili David Boote, Dave Coupland, Filip Mrůzek a Petr Gál, kterým ještě dělala sličný doprovod domácí profesionálka a účastnice turnajů Ladies European Tour a LETAS Lucie Hinnerová.

Před deštěm účastníky golfové kliniky ochránily stříšky na místním drivingu, na kterém úspěšní profesionálové dávali lekce golfovým talentům.

Jak hrát kontrolované draw, jak na nízkou ránu nebo jak dostat míček vysoko přes písečnou překážku. To jsou jen některé golfové tipy a triky, na které došlo. Nechyběly ani zvídavé dotazy možných budoucích golfových hvězd, a to nejen na hru, ale i na život profesionálních hráčů.

Velšsko-anglicko-česká pětice lektorů strávila s dětmi na hřišti příjemné odpoledne, ze kterého si každý něco odnesl. Ať už golfové rady pro svůj budoucí golf, nebo příjemný pocit z předaných zkušeností, které s nadšením hltaly přítomné páry zářících dětských očí.