27
Kvě

Nejlepší Češi na Kuňce byli Mrůzek a Zach, vyhrál 17letý Korejec

Filip Mrůzek doufal v lepší nedělní výkon, Šimon Zach si naopak těžko mohl představit lepší. Ve finále to pro oba dva znamenalo na D+D REAL Czech Challenge se skóre -7 dělené 25. místo. Z vítězství se na Kunětické Hoře radoval teprve 17letý Korejec Minkyu Kim (-20).

Mrůzek byl před finálovým kolem dělený desátý, a tak chtěl v neděli zaútočit minimálně na TOP 10. Jenže během celého kola se nedokázal nastartovat, a navíc si hned v úvodu připsal double bogey.

Suma sumárum z toho bylo kolo za 73 ran (+1).

„Hrál jsem blbě, nebylo to tak dobré, jako ve druhém a třetím kole. Výsledek tomu odpovídá, není se na co vymlouvat, můžu si za to sám,“ přiznal hráč Relmostu, který si tak nevytvořil na Challenge Tour nové maximum. Tím zůstává dělené 14. místo z Portugalska zpřed dvou týdnů.

Do problémů se v neděli dostal na druhé jamce, kde se až druhou ranou vyhrál z jednoho bunkeru. Bylo z toho double bogey, které poznamenalo celý jeho den. Ve zbytku kola zahrál už jen tři birdie a další dvě bogey.

„Byl to nemastný neslaný den, nepadaly mi tam putty, i když jsem puttoval tak, jak jsem chtěl. Nedařilo se mi číst breaky, byl jsem na hřišti tak trochu mimo,“ nehledal Mrůzek žádné výmluvy.

Podivné kolo korunovalo birdie na šestnáctce, kde se nejprve nevyhrál z greenového bunkeru třetí ranou, aby následně čtvrtou poslal přímo do jamky: „Míček ležel dobře, ale říkal jsem si, že ho musím zahrát hodně soft, abych nepřejel. A tak jsem míček podjel, ale druhou jsem dal in.“

V naprosto rozdílném rozpoložení byl po dohrání Zach. Nejlepší amatér na celém turnaji korunoval svůj první cut na Challenge Tour finálovou rundou za 67 ran (-5) a posunem o 25 míst v leaderboardu.

„Abych byl upřímný, celý týden jsem cítil, že by to mohlo být dobré. Vždy jsem ale udělal nějakou chybu, nepovedla se mi jedna devítka. Dnes jsem ale na první zahrál tři birdie s jedním bogey a na druhé čtyři s bogey. Obě jsem tak prošel suprově,“ zhodnotil Zach své kolo.

Kde hledat základy jeho nejlepšího kola na turnaji? „Hrál jsem dnes konsistentně, ale to mi přišlo, že po všechny čtyři dny. Jen dnes mi tam spadlo o nějaké dva tři putty víc, což udělalo to skóre.“

„Jsem rád, že se mi dařilo. Letos jsem hrál asi 24 kol a z toho jsem snad dvacetkrát zvyšoval. Trápil jsem se ve hře, při přihrávkách i na greenech. Tohle byl první týden, kdy se mi trochu ulevilo a nemusel jsem se pořád stresovat levá pravá. Jsem rád, že jsem si to mohl užít,“ dodal Zach, který jinak v zámoří neprožil ideální vstup do golfového roku 2018.

Ve finálovém kole hráli ještě další tři Češi. Pod par se dostal Jan Cafourek, který si polepšil o dvě rány na skóre -3 a dělené 46. místo. Stejně na Kuňce dopadl Aleš Kořínek, který zahrál v neděli v paru. Daniel Suchan si naopak pohoršil o ránu a skončil na 69. příčce.

Pro vítězství si pod Kunětickou horou došel teprve 17letý Korejec Minkyu Kim, který díky kolům za 67, 66, 69 a 66 ran dohrál za -20 a skončil o tři rány před druhým Švédem Sebastianem Soderbergem. Nezastavil ho tak ani sobotní trest dvou ran za hloupou chybu na prvním greenu.

Konečné výsledky naleznete zde.