23
Kvě

5 největších hvězd, které hrály Challenge Tour na Kuňce

Turnaje Challenge Tour sice nenabízejí ty největší golfové hvězdy současnosti, ale co se týče budoucnosti, mají rozhodně co nabídnout. Platí to také o D+D REAL Czech Challenge, jejíž sedmý ročník se koná v tomto týdnu na Kunětické Hoře.

Za těch dosavadních šest let už mohli fanoušci, kteří na Kuňku pravidelně koncem května dorazí, vidět řadu hráčů, o kterých se někdy jen o pár měsíců později psaly palcové titulky v těch největších golfových médiích.

I letos se tak pod Kunětickou horou určitě objeví zatím neopracovaný golfový drahokam, který až čas vybrousí do té nejzářivější podoby. Pojďme si připomenout, komu z minulosti se něco takového podařilo.

Brooks Koepka

Už když v roce 2013 mladý Američan přijížděl do Čech, byl jedním z hlavních favoritů na vítězství. Na to sice především kvůli slabšímu rozjezdu nedosáhl, přesto na Kuňce zanechal výraznou stopu.

Ve finálovém kole totiž zahrál dosud platný rekord hřiště 62 ran (-10), který mu pomohl na dělené sedmé místo. Od té doby? Po dvou titulech na PGA i European Tour včetně major z US Open 2017 (na hlavním snímku).

Julian Suri

Suri je pouze jedním z mnoha Američanů, kteří v posledních letech berou evropské série jako ideální přestupní stanici na hlavní golfovou scénu, kterou je pro ně domácí PGA Tour. I Suri už se na ni díky tomu dostal.

Svou kariéru nastartoval loni vítězstvím na Kunětické Hoře, na které navázal v srpnu triumfem na European Tour v Dánsku, jen týden před svou účastí na D+D REAL Czech Masters. Letos tak titul obhajovat nebude.

Haydn Porteous

Koho by po děleném 68. místě z Kuňky z roku 2015 napadlo, že z Haydna Porteouse vyroste šampion European Tour? Sice byl v té době čerstvým vítězem Challenge Tour, když vyhrál v Keni, ale nevyčníval.

V minulém roce si ale pro svůj první titul na nejvyšší evropské sérii došel. Kde? Ano, v Praze na Czech Masters, kde mu ve finálovém kole držela palce i jeho česká přítelkyně. V roce 2016 skončil na The Open třicátý.

Byeong Hun An

Talentovaný korejský golfista se na Kunětické Hoře objevil hned dvakrát. V roce 2013 skončil dělený třináctý, o rok později neprošel cutem. A v dalším roce? Vyhrál prestižní turnaj European Tour v anglickém Wentworthu!

O další rok později byl An velmi blízko také svému premiérovému titulu na slavné PGA Tour, kde ale na Zurich Classic of New Orelans nestačil v nadstavbovém play off na Američana Briana Stuarda.

Adrian Otaegui

Jamkovkovému šampionovi se na Kunětické Hoře dařilo. V roce 2012 zde skončil dělený dvanáctý, o rok později dokonce samostatný pátý. V dalších letech už se ale zlepšovat nemohl, namířil si to totiž na European Tour.

A proč vlastně jamkovkovému šampionovi. Otaegui si v posledních dvou letech připsal na European Tour dva tituly a oba v jamkovce. Loni upěl v německém Bad Griesbachu, letos v minulém týdnu v Belgii.