23
Kvě

Šestnáctým Čechem, který si zahraje na Kuňce, je Tintěra

Sedmý ročník turnaje D+D REAL Czech Challenge si na Kunětické Hoře nakonec zahraje šestnáct českých golfistů. Ve středu byl na poslední chvíli dopsán na startovní listinu Lukáš Tintěra, pro kterého se bude jednat o letošní premiéru na turnaji druhé evropské ligy.

Vloni skončil Tintěra na Kuňce na děleném 142. místě, když zahrál obě kola za 75 ran. Poté se představil na Prague Golf Challenge a D+D REAL Czech Masters v rámci European Tour, vždy ho však zklamala druhá kola.

Na Zbraslavi turnaj nerozehrál vůbec špatně, když ve čtvrtek přinesl do klubovny výsledek jednu rámu pod par. Ve druhém si ale pohoršil o dvanáct ran a dohrál za +10 (T147). Na Albatrossu obsadil po kolech za 72 a 79 ran s plus sedmi dělenou 120. příčku.

Tintěra má na Kunětické Hoře zajímavou historii. Naposledy zde prošel cutem v roce 2014, a to především díky trefenému hole-in-one ve druhém kole, za které získal navíc hodinky v hodnotě jeden milion korun.

O rok dříve také prošel na Kuňce cutem. Po 2. kole ale spadl ze schodů, v sobotu se protrápil k výsledku 92 ran (+20) a z turnaje odstoupil. Zmíněné dva případy jsou jediné, kdy na Challenge Tour prošel z 33 startů cutem.

Celkový počet šestnácti českých golfistů je v rámci turnaje D+D REAL Czech Challenge třetí nejvyšší, když vyrovnává ročníky 2014 a 2015. Nejvíce Čechů si na Kuňce zahrálo v roce 2013, kdy se jich do turnaje dostalo devatenáct. O rok dříve to bylo o dva méně.