13
Říj

Výsledková listina plná červených čísel – a mezi nimi i nadále čtveřice Čechů!

Podle všech předpovědí počasí měla být sobota na turnaji D+D REAL Czech Challenge Open nejhorším dnem, co se povětrnostních vlivů týče. Ale hned od rána vládlo nad hřištěm Golf&Spa Kunětická hora excelentní počasí – sluníčko a prakticky bezvětří. Takové podmínky si hráči pochvalovali – a pohled na jejich výkony to potvrdily. A také čtveřice českých hráčů stále bojuje o dobré umístění.

Jediným z Čechů, kdo se dnes na hřišti trápil, byl Ondřej Lieser. „Byl jsem takový přešlý, ospalý,“ kroutil hlavou dvacetiletý domácí hráč. „Od první jamky jsem se prostě necítil ve své kůži – bogey na jedničce a potom jsem hned minul krátký putt do birdie na dvojce. S greeny jsem se dnes prostě nesžil.“ I přesto se novopečenému profesionálovi podařilo vybojovat 72 ran, takže zůstal na výsledku mínus 7. Bohužel ve světle výtečných výsledků ostatních hráčů se díky tomu propadl na dělené 27.místo.

Nejlépe z našich dnes zahrál Martin Příhoda. Po dvanácti jamkách byl na výsledku mínus šest a zdálo se, že by si mohl vylepšit své dosavadní nejlepší životní číslo – 65. „Včera jsem na druhé devítce zahrál tři nad a tak jsem z ní měl velký respekt,“ objasňoval Příhoda spokojenost s šesti pary na posledních jamkách. „Zítra bych chtěl zahrát podobný výsledek jako dnes – vím, že je to možné. Prostě se budu snažit o co nejlepší číslo.“ Dnes se Martinovi Příhodovi podařilo zahrát 66 ran a s celkovým skóre mínus 8 dělí 21.místo.

Také dva další Češi zahráli výsledky pod par. Rudolf Nechanický zopakoval výsledek z prvního kola – 70 ran a je zatím na děleném 27.místě (-7). To Filip Mrůzek si zapsal nejlepší výkon v turnaji, když do klubovny přinesl skorekartu s výsledkem 68. „Mohlo to být ještě o trochu lepší,“ hodnotil svou hru mladý mariánskolázeňský profesionál. „Na hřišti jsem neproměnil řadu krátkých puttů do birdie… trefil jsem totiž sedmnáct greenů v regulaci!“ Zatím je Filip Mrůzek na děleném 36.místě s celkovým skóre mínus 6.

O vedoucí příčku spolu svedli tuhý boj Dán Andreas Harto a Steven Tiley z Anglie. Na první devítce dominoval Angličan, ale na té druhé se zpět do vedení dostal dánský profesionál. Harto zaznamenal čtyři birdie a zopakoval výkon ze včerejšího kola – 65. „Nemůžete si stěžovat, když zahrajete 67 ran,“ usmíval se dánský profesionál.
Stejný výsledek – tedy 65 ran zahrál i Angličan Steven Tiley a tak rozdíl mezi nimi zůstává stejný jako včera – jediná rána. Andreas Harto vede se součtem mínus 17 a o ránu zpět je Steven Tiley (-16). Ovšem na výsledku mínus 13 číhají další dva Dánové a velšský hráč.

Boj o premiérový titul D+D REAL Czech Challenge Open 2012 bude tedy velmi dramatický. Vítěze pak čeká šek ve výši 25.600 Euro.

Výsledky po 3.kole