31
Kvě

Startovní časy Čechů i největších hvězd D+D REAL Czech Challenge na Kácově

Kompletní domácí amatérská i profesionální špička a několik zahraničních hvězd, které už mají za sebou vítězství na DP World Tour… Na letošní v pořadí už jedenáctý ročník D+D REAL Czech Challenge, které se poprvé od premiéry turnaje v roce 2012 bude hrát v Panorama Golf Resortu na Kácově, se rozhodně vyplatí přijet. Podívejte se na startovní časy pro první dvě kola.

Kdo přijede na jedno z nejoblíbenějších českých hřišť ve čtvrtek už časně z rána, rozhodně neprohloupí. Hned v prvním flightu celého turnaje odstartuje z jedničky amatér Matěj Bača, který příjemně šokoval české fanoušky už loni na D+D REAL Czech Masters na Albatrossu, kdy byl na elitní DP World Tour jedním ze tří Čechů, kteří prošli cutem.

19letý talent, který se stal loni nejlepším dorostencem roku, vyrazí na hřiště v 7.20 společně s Lukášem Ješátkem. Oproti nim z desítky vyrazí ve stejný čas do turnaje amatér Vojtěch Pavelka.

V 7.42 z desítky půjde Michal Pospíšil. V 8.04 z jedničky vstoupí do turnaje i jedna z největších českých nadějí na kvalitní výsledek Jan Cafourek, který se v minulém týdnu umístil na skvělém 14. místě na Challenge Tour v Dánsku.

V 8.15 z druhé devítky začne česká mužská profesionální jednička z posledních sezón Ondřej Lieser,  který se však vrací na turnaje po delší pauze, když hrál naposledy loni v říjnu na DP World Tour ve Španělsku. Hned v následujícím flightu v 8.26 půjde z desítky Filip Mrůzek.

Posledním Čechem, který začne turnaj v dopoledních flightech, bude amatér Maxmilian Jelínek, který půjde z jedničky v 9.32.

Odpoledne zahájí z českého pohledu Jakub Bareš, který do turnaje vyrazí z druhé devítky ve 12.50. Ve 13.01 z jedničky odstartuje amatér Václav Tichý. Ve 13.12 z desítky natýčkuje poprvé Aleš Kořínek. Ve 14.18 půjde z jedničky Jiří Vik a jako poslední z domácích hráčů vstoupí do turnaje Jan Hejna v 15.02 z jedničky.

Pro páteční druhé kolo pak dojde k prohození odpališť i startovních časů. Ti, co ve čtvrtek startovali v ranních flightech, půjdou na hřiště odpoledne a naopak.

Kromě Čechů bude k vidění i několik zahraničních hráčů, které se po hřišti také vyplatí následovat. Velká pozornost bude určitě upřena na někdejší italský supertalent, který půjde do turnaje ve čtvrtek v 8.04 z desítky.

Matteo Manassero dokázal vyhrát na DP World Tour už čtyři turnaje. Ten první v roce 2010, když mu bylo teprve 17 let a 188 dní, což je stále platný rekord pro nejmladšího hráče, který kdy dokázal vyhrát na elitní evropské sérii.

Čtvrté vítězství si Manassero připsal na prestižním BMW PGA Championship ve Wentworthu, ale už v roce 2013. Pak se postupně z tehdejší European Tour vytratil a měl problémy se udržet i na nižší Challenge Tour. Nicméně na ní dokázal minulý týden v Dánsku zvítězit.

Spolu s ním půjde první dva dny ve flightu Španěl Alvaro Quiroz, dokonce sedminásobný vítěz z DP World Tour. Ten však loni přišel o svou kartu na DP World Tour, a tak letos pravidelně startuje na Challenge Tour.

Třetí do party bude v tomto flightu Jihoafričan JJ Senekal, jeden z vítězů na Challenge Tour v této sezóně, když dokázal v únoru vyhrál domácí SDC Open.

V 8.15 z jedničky vstoupí do turnaje v Kácově Ital Andrea Pavan, kterého si čeští fanoušci dobře pamatují z roku 2018 jako vítěze D+D REAL Czech Masters, kde ve finálovém kole přetlačil o dvě rány Pádraiga Harringtona. O rok později vyhrál Pavan na DP World Tour ještě BMW International Open.

Dvojnásobným vítězem z DP World Tour je i Švéd Kristoffer Broberg, šampion BMW Masters z roku 2015 a Dutch Open z roku 2021. První dvě kola bude dělat společnost právě Pavanovi ještě se svým krajanem Jesperem Svenssonem, vítězem B-NL Challenge na Challenge Tour z před dvou týdnů.

V Kácově je i loňský vítěz turnaje z Kunětické Hory Nicolai Kristensen z Dánska, který začne ve čtvrtek v 8.26 z jedničky.

Startovní časy pro první dvě kola turnaje naleznete zde.