17
Kvě

ČGF nominovala na Challenge Tour na Kaskádě tři amatéry

Počet českých jmen ve startovní listině D+D REAL Czech Challenge, která se v příštím týdnu uskuteční premiérově na brněnské Kaskádě, stoupl na třináct. Již dříve oznámenou desítku domácích hráčů doplnili tři amatéři, které nominovala Česká golfová federace.

Jedná se o Matyáše Zapletala (na snímku), Davida Benáka a Filipa Jakubčíka. Ti doplní profíky Filipa Mrůzka, Stanislava Matuše, Jana Cafourka, Aleše Kořínka, Petra Gála, Daniela Suchana a Lukáše Tintěra a další tři amatéry Gordana Brixiho, Vojtěcha Kostelku a Davida Siwyho.

Nejzkušenějším hráčem z nově nominované trojice je 19letý Zapletal, který už má na svém kontě čtyři starty na Challenge Tour a v roce 2017 si zahrál i D+D REAL Czech Masters v rámci European Tour.

Na svůj premiérový cut na evropské profesionální scéně ale stále čeká, když nejblíže byl loni na Kunětické Hoře. Po prvním kole za 70 ran (-2) byl na děleném 29. místě, v druhém kole to ale neustál a donesl 82 ran.

Letos už na svém kontě jeden start na Challenge Tour má, ukázal se v minulém týdnu na Zbraslavi. Třetí ročník Prague Golf Challenge mu však nevyšel a po kolech za 78 a 82 skončil s +16 na chvostu leaderboardu.

Druhý kariérní start na Challenge Tour čeká na Davida Benáka. Premiéru zažil loni na zbraslavském hřišti Prague City Golf, kde skončil se skóre +7 na děleném 135. místě. Ještě předtím se v květnu blýsknul děleným 27. místem na akci Pro Golf Tour na liberecké Ypsilonce.

Pro Filipa Jakubčíka se pak v příštím týdnu na Kaskádě bude jednat o první start na Challenge Tour v kariéře. Hrát se bude tradičně od čtvrtka do neděle, vstupné pro diváky je zdarma.

Zdroj: GolfExtra.cz