15
Kvě

Jména 10 Čechů pro turnaj Challenge Tour na Kaskádě

Jen dva týdny po Prague Golf Challenge, která se konala v minulém týdnu na Zbraslavi, se v tom příštím uskuteční premiérově na brněnské Kaskádě turnaj D+D REAL Czech Challenge. Už nyní na něm má jistotu startu deset český hráčů – 7 profesionálů a 3 amatéři.

Nejstarší aktuální český turnaj Challenge Tour se v předešlých sedmi letech konal vždy na Kunětické Hoře. V nové sezoně se ale přestěhoval na brněnskou Kaskádu, kde tak prožije v příštím týdnu svou premiéru.

Chybět u ní nebude ani Stanislav Matuš, jediný Čech, který prošel na Zbraslavi cutem. Znovu však musí stejně jako Filip Mrůzek využít sponzorské pozvánky pořádajícího Relmostu, jejich společná kategorie 15 totiž na jistotu startu s větším předstihem nestačí.

Ten mají totiž aktuálně zajištěný jen někteří hráči z kategorie 13b, a tak není vůbec jasné, zda by se na Mrůzka s Matušem dostalo.

Kromě nich dostali pozvánku z dalších českých profesionálů Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Petr Gál, Daniel Suchan a Lukáš Tintěra.

Své jisté už má také trojice amatérů David Siwy, Vojtěch Kostelka a Gordan Brixi, který se prezentoval povedenými výkony i výsledky už na Zbraslavi. Další tři amatéry ještě nominuje Česká golfová federace.

Ve startovní listině by se tak mělo celkově ukázat 13 českých hráčů. Slovenské barvy pak bude reprezentovat Peter Valášek.

Na turnaji by neměl chybět ani vítěz posledních dvou turnajů Challenge Tour Francouz Antoine Rozner, který na Prague Golf Challenge dominoval a vyhrál o sedm ran. Přihlášený je zatím také jeho krajan Grégory Havret, čtyřnásobný vítěz European Tour a druhý z US Open 2010.

Turnaj D+D REAL Czech Challenge se hraje od 23. do 26. května na brněnské Kaskádě. Ve hře je 200 000 eur, vstupné pro diváky je zdarma.

Zdroj: GolfExtra.cz