1
Čvn

Challenge Tour na Kunětické Hoře si zahraje 15 Čechů

Na Kunětickou Horu se tento týden po dvouleté pauze vrací turnaj D+D REAL Czech Challenge. Zahraje si ho 15 českých hráčů (10 profesionálů a 5 amatérů), kteří se pokusí navázat z českého pohledu na zatím nejlepší rok 2017, kdy prošlo cutem pět domácích hráčů.

Čtyři z nich jsou ve startovním poli i letos. Zopakovat čtyři roky starý úspěch se pokusí Filip Mrůzek, Šimon Zach, Aleš Kořínek a Jan Cafourek.

Vedle nich dále startují Štěpán Daněk, Gordan Brixi, Matyáš Zapletal, Jiří Vik, Jakub Bareš a nechybí ani největší česká hvězda turnaje Stanislav Matuš, který jako jediný z Čechu hraje Challenge Tour pravidelně na základě své uhrané kategorie.

K tomu se pokusí na jednom ze dvou českých turnajů druholigové evropské série ukázat v co nejlepším světle i pětice amatérů ve složení Václav Tichý, Petr Hrubý, Vítek Novák, Filip Ráža a Kryštof Strýček.

Z nejlepších českých hráčů chybí na Kuňce akorát Ondřej Lieser, který od soboty startuje na Porsche European Open v rámci elitní European Tour.

D+D REAL Czech Challenge je nejstarší turnaj promotérské společnosti Relmost, pořádaný od roku 2012. Do roku 2018 se odehrálo sedm ročníků právě v resortu Golf & Spa Kunětická Hora. Předloni se hrálo na brněnské Kaskádě a loni byl turnaj kvůli pandemii koronaviru Covid-19 zrušen.

Nyní se opět vrací do Dříteče v Pardubickém kraji, kde se v rámci druhého ročníku ukázal i Brooks Koepka, dnes už čtyřnásobný major šampion. V roce 2013 tu skončil na děleném 7. místě, když se blýskl ve čtvrtém kole dosud platným rekordem hřiště, který má od té doby hodnotu 62 ran.