26
Kvě

Finále: Matuš na Kaskádě pod prášky atakoval TOP 10, vyhrál McGowan

Další skvělý výsledek zaznamenal na Challenge Tour Stanislav Matuš, který na osmém ročníku D+D REAL Czech Challenge obsadil se skóre -8 samostatné 14. místo. Z vítězství se na brněnské Kaskádě radoval Angličan Ross McGowan, který zahrál ještě o deset ran lépe.

Matuš vstupoval do finálového kola z děleného dvacátého místa a ráno se bál, že ke svému tee timu 7:50 ani nenastoupí. Chytla ho totiž záda, a ještě dvacet minut před startem kola byl v rukou fyzioterapeuta.

„Obnovilo se mi zranění krku a nevěděl jsem, jestli vůbec nastoupím. Když mě to chytne, tak je to opravdu špatné. Naštěstí je zde dobrý fyzioterapeut, takže mě dal do kupy, na druhé devítce mi nakoply prášky, takže jsem to přežil a výsledek beru všemi deseti,“ zářil štěstím Matuš.

Ten do finálového kola sice vstoupil ztrátou rány na dvojce, jednalo se však o jeho jediné bogey dne. Poté už zapisoval pouze pary a také čtyři birdie na jamkách 3, 9, 10 a 11.

„Herně to bylo velmi dobré. Na první devítce jsem byl hodně limitovaný, ale přesto jsem ji došel za mínus jedna. Někdy jsem pouštěl hole, nemohl jsem došvihnout, jak jsem se necítil dobře. Je to škoda, mrzí mě to, že to přišlo zrovna dnes, kdy jsem zde měl našlápnuto a hrál dobře. Ale to je život, tak to musím brát a bojoval jsem až do konce,“ dodal Matuš.

Český profík si připsal zatím nejlepší umístění na Challenge Tour v sezoně a třetí nejlepší v kariéře, když loni skončil osmý v Anglii na Bridgestone Challenge a dělený desátý na zbraslavské Prague Golf Challenge.

V lepší umístění na Kaskádě naopak před víkendem doufal v tu chvíli nejlepší Čech Filip Mrůzek, který po sobotním kole v paru v neděli dokonce dvě rány ztratil. Především kvůli double bogey na osmnáctce.

„Dnes to byla blbá hra, jinak k tomu není co říct. Na své první devítce jsem zahrál osm parů a pak dabláče na osmnáctce, na kterého jsem ho pak už hrál schválně, nechtěl jsem hrát pětku železo ze 190 metrů na green,“ zhodnotil první polovinu svého kola.

V té druhé pak neměl dostatek štěstí na putty: „Na první devítce jsem měl čtyři putty do birdie a čtyřikrát mi to skončilo na hraně a doklepával jsem z pěti centimetrů. Šance jsem měl velké, ale nepadalo mi to tam.“

Finálové kolo si zahráli také domácí Petr Gál, který potřeboval 73 ran a s celkovým skóre +6 obsadil dělenou 64. pozici. Ještě o ránu a čtyři příčky hůře dopadl Michal Pospíšil, který se s turnajem rozloučil kolem za 75 (+4).

Šampionem turnaje na Kaskádě se stal Angličan Ross McGowan, který po kolech za 66, 66, 66 a 68 ran vyhrál se skóre -18 o čtyři rány před Portugalcem Ricardem Santosem. Třetí skončil Polák Adrian Meronk.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Zdroj: GolfExtra.cz