6
Pro

Challenge Tour se bude hrát poprvé na Kaskádě

Vůbec poprvé v historii bude promotérská společnost Relmost pořádat během jediného roku hned čtyři turnaje pod hlavičkou European Tour. Vedle už šestého ročníku D+D REAL Czech Masters to totiž v roce 2019 budou i tři turnaje Challenge Tour.

Dva z nich se uskuteční jako je v posledních letech tradicí v Česku, po dvouleté pauze se pak druhá nejvyšší evropská golfová série vrací také na Slovensko. Změny se ale výrazně dotknou také českých zastávek.

„Osmý ročník D+D REAL Czech Challenge se odehraje na jiném místě, turnaj se z Kunětické Hory přesune na brněnskou Kaskádu. Vůbec poprvé tak uspořádáme turnaj Challenge Tour na Moravě,“ prozrazuje Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, v exkluzivním rozhovoru pro stanici Golf Channel, který bude premiérově odvysílán v sobotu 15. prosince kolem půl čtvrté odpoledne.

Jedná se tak o změnu, která zasahuje nejdéle pořádaný turnaj Relmostem. Právě na „Kuňce“ totiž dosavadní golfová cesta týmu Petra Dědka v roce 2012 začala. Termín turnaje D+D REAL Czech Challenge ale zůstává stejný, hrát se bude koncem května.

Co se týče Prague Golf Challenge, druhého českého turnaje v rámci kalendáře Challenge Tour, tak tam naopak zůstává místo, ale mění se termín: „Turnaj na Zbraslavi se bude hrát v jiném termínu, a to místo začátku července už začátkem května.“

V dosavadním červencovém termínu se pak rádi vracíme na Slovensko, kde navážeme na předešlé úspěšné ročníky už čtvrtou Slovakia Challenge na Penati,“ dodává Petr Dědek.

Všechny tři turnaje budou mít nově prize money rovných 200 000 euro, čímž se řadí do finančního průměru akcí na Challenge Tour.

Z pohledu promotérství je ale Relmost na špici. Více než tři turnaje v rámci European Tour se hrají pouze ve Francii.

„Jsme trochu průkopníci golfu ve střední Evropě a bude to letos opravdu náročné, protože prakticky během tří měsíců uspořádat čtyři turnaje nebude nic lehkého,“ uzavírá Dědek s tím, že vrchol přijde samozřejmě v polovině srpna na Albatrossu díky šestému D+D REAL Czech Masters.

Zdroj: GolfExtra.cz