12
Říj

Čtyři čeští mušketýři přepisují historii a Liesera dělí od vedoucí příčky pět ran!

Druhé kolo turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012 začal přesně podle stanoveného plánu – tedy v 7:45. Hráči vyrazili do mrazivého říjnového rána s odhodláním přinést co nejlepší výsledek a projít cutem. Nejlepší vyhlídky z českých hráčů měl pochopitelně Ondřej Lieser, který v prvním dni zahrál velmi kvalitních 68 ran. Ale trojice dalších Čechů ho skvěle doplnila, když překonala hranici cutu – mínus 2.

ota_6485Také ve druhém kole se Ondřej Lieser předvedl před několika desítkami domácích diváků ve velmi dobré formě. Na první birdie sice čekal až na pětiparovou sedmičku, ale hned vzápětí přidal další. „Říkal jsem si, že po včerejším výborném dnu, kdy mi tam padlo všechno, to bude na greenech horší,“ usmíval se spokojený Lieser. „Ale nezahrál jsem ani jeden socket – tak to bylo výrazné vylepšení.“
Jeho jméno se dostalo na první stranu leaderboardu a nic na tom nezměnilo ani bogey na 12. jamce. Na cestě do klubovny totiž ještě stihnul přidat dvě birdie – to poslední před zaplněným greenem osmnácté jamky.
„Chtěl bych strašně moc poděkovat divákům, že mi přišli fandit i v této zimě,“ skláněl poklonu před věrnými fanoušky jednadvacetiletý Lieser. „Moc jsem se k nim na hřišti nehlásil, protože jsem se chtěl především soustředit na svou hru. Ale celou dobu jsem věděl, že tam jsou. Bylo to super.“
Konečný výsledek zněl 69 (-3) a v celkovém součtu mínus 7 a dělené 11.místo. To je skvělá zpráva před víkendovými koly.

Přes hranici cutu se dostal také Martin Příhoda (69, 73 -2). „Hrál jsem stejný golf jako včera,“ říkal spokojený Příhoda. „Rozdíl byl v tom, že jsem na druhé devítce udělal pár hloupých chyb. Měli jsme dobrou pohodu ve flightu – a ta je k dobrému výkonu vždy důležitá.“
Dlouho o cut bojovali také Filip Mrůzek a Rudolf Nechanický a oba uspěli! Rudolf Nechanický přidal ke svému včerejšímu výkonu 70 dnes ještě o ránu lepší výkon. S výsledkem mínus 5 je na děleném 25.místě. Jeho mariánsko-lázeňský kamarád Filip Mrůzek zapsal 73 ran a i on se může těšit na víkendový program. Je to vůbec poprvé v historii, co čtyři čeští hráči prošli cutem na turnaji European Challenge Tour.

Výtečné skóre zahrál Maximillian Kieffer z Německa – sedm birdie a jeden eagle. Výsledek 63 znamenal posun na čtvrté místo a hlavně přepis rekordních tabulek zdejšího hřiště Golf&Spa Kunětická hora. Německý hráč totiž o ránu překonal původní rekord Ondřeje Liesera (64).

Andreas Harto

Na vedoucí příčku po dvou kolech se propracoval Andreas Harto. 24letý dánský hráč, který osciluje mezi evropskou Tour a Challenge Tour dnes sice nezopakoval bezchybný golf z prvního kola, nicméně 67 ran stačilo na to, aby poskočil do čela leaderboardu se součtem mínus 12. O jedinou ránu vede před dotírajícími soupeři – Stevenem Tileym z Anglie a dalším dánským hráčem Andersem Schmidtem Hansenem (oba -11). Do víkendových kol prošlo celkem 61 hráčů.

Výsledky 2.kola