18
Kvě

Na Kuňce půjde i o Škodu za milion, kolik Čechů bude hrát?

Už třináct českých hráčů má jistotu startu na D+D REAL Czech Challenge, které se hraje v příštím týdnu na Kunětické Hoře. První ze dvou akcí Challenge Tour na našem území v tomto roce nabídne kromě důležitých bodů a peněz také atraktivní cenu za hole-in-one.

Foto: Ladislav Adámek

Pokud někdo o víkendu trefí eso na tříparu sedmnácté jamky, bude si moci nakonfigurovat jakýkoliv model od Škodovky do jednoho milionu korun. Šanci přitom mají i amatéři, ale stejně jako profesionálové pouze ti, kteří projdou cutem po druhém kole.

O atraktivní cenu, kterou do turnaje věnuje jeden z partnerů Auto Brejla, se totiž bude hrát pouze v sobotu a neděli. Na hráče přitom nečeká nic lehkého. Každý, kdo Kuňku zná, ví, jak je sedmnáctka dlouhá a nebezpečná. Rána přitom nebude kratší než 170 metrů.

Snít o novém autě může mimo jiné díky kartám od pořádajícího Relmostu i třináct českých hráčů, kteří mají start na Kuňce v příštím týdnu jistý.

Profíků půjde do boje osm. Největšími nadějemi pro domácí fanoušky jsou pak skvěle hrající Filip Mrůzek, Jan Cafourek a Ondřej Lieser.

První jmenovaný vytvořil v minulém týdnu české historické maximum na European Tour, když skončil v Portugalsku na děleném 48. místě. Cafourek si začátkem tohoto týdne připsal první profi titul na Slavkově a Lieser si start na turnaji zajistil vítězstvím v kvalifikaci.

Kromě nich zkusí štěstí i Aleš Kořínek, který má v úvodu roku parádní formu a připsal si poprvé v kariéře body do světového žebříčku. Dále budou startovat Lukáš Tintěra, Daniel Suchan, Petr Gál a Petr Dědek jr.

Ke čtveřici amatérů (Šimon Zach, Matyáš Zapletal, Nicolas Schellong a Jiří Zuska), které na základě postavení ve WAGRu nominovala ve spolupráci s Relmostem Česká golfová federace, přibyl nově pátý Roman Kumpošt.

Není přitom vyloučené, že do uzávěrky ještě nějaká česká jména přibydou. Startovat pak budou také Slováci Peter Valášek a Ján Friesz.

Co se týče zahraničních hráčů, dorazí třeba Španěl Alvaro Velasco, šampion turnaje z roku 2014 Francouz Thomas Linard, pětinásobný vítěz z European Tour Michael Hoey nebo švédský talent Marcus Kinhult.

Šťastný konec má příběh Rakušana Manuela Trappela. Ten byl koncem dubna na třech kvalifikacích Relmostu na Zbraslavi pokaždé ránu od zisku karty na turnaje European Tour a Challenge Tour u nás, do startovního pole na Kuňce se ale na poslední chvíli dostal díky své kartě kategorie 14.

Turnaje D+D REAL Czech Challenge se hraje od 25. do 28. května na Kunětické Hoře. Ve hře bude 180 000 eur, diváci mají vstup zdarma.