25
Kvě

PRO-AM turnaj vyhrál 13letý Šimon Mládek

Šestý ročník D+D REAL Czech Challenge nastartoval tradiční PRO-AM turnaj. Ve hře bylo 26 týmů. Zvítězila čtveřice Holanďana Reiniera Saxtona s amatéry Ondřejem Lisým, Tomášem Hájkem a 13letým Šimonem Mládkem, který zároveň získal speciální cenu za Nearest to pin.

Na 17. jamce zůstal 2,19 m od hole in one a užije si tím pádem několikadenní pobyt na golfu v Maďarsku, který věnovala cestovní kancelář Golf Planet. Vítězný tým zahrál -22. Nizozemský profesionál Reinier Saxton převzal doživotní členství v golfovém klubu Kunětická Hora. Na druhém místě skončil tým Dariuse van Driela s Jurajem Wernerem, Petrem Žákem a Tomášem Přikrylem, třetí příčka patří Julienu Guerrierovi spolu s Pavlem Gebrtem, Ladislavem Tesařem a Janem Holeštou. Čtvrtí skončili Oscar Lengden, Kristýna Napoleaová, Jiří Deml, Petr Slavík a na pátém oceněném místě tým ve složení Jordi Garcia Pinto, Radek Nekl, Tomáš Netolický a Roman Pauschek.

Poprvé se na Kunětické Hoře ukázala největší hvězda turnaje Michael Hoey. Severoirský golfista je majitelem pěti titulů na European Tour včetně například slavné skotské trofeje z Alfred Dunhill Links Championship v roce 2011. Hoey si zahrál v týmu generálního partnera turnaje Raiffeisenbank.

Foto: Ota Mrákota

Michael Hoey

Gary Butler – ředitel turnaje a Petr Dědek – majitel promotérské společnosti RELMOST

Reinier Saxton přebírá od Pavla Krejčíka, obchodního a marketingového ředitele resortu, doživotní členství v golfovém klubu Kunětická Hora